ASO Wachowiak jest pierwszą i obecnie jedyną w Polsce firmą oferującą pełne naprawy wtryskiwaczy Bosch Common Rail wykonywane zgodnie z technologją firmy Bosch.

Naprawy wtryskiwaczy Delphi Common Rail z paskiem kodowym C3I oraz pompowtryskiwaczy Delphi E1 do samochodów Volvo FH-12 i FH-16 w ASO Wachowiak są już dostępne.

sprzedaż
15 styczeń 2021,  

Obsługa klientaJak zidentyfikować wtryskiwacze

 

 

Wszystkie wtryskiwacze posiadają odpowiednie oznakowanie na swoich obudowach i/lub cewkach (w przypadku wtryskiwaczy Common Rail).


Wtryskiwacze tradycyjne i dwusprężynowe:


Oznakowywane są metalograficznie na obudowach. Oznakowanie może zawierać numery handlowe, fabryczne lub wyłącznie numer obudowy wtryskiwacza. Identyfikacja wtryskiwacza często wymaga weryfikacji jego numeru handlowego przez katalogowe dane jego zastosowania lub odczytania oznakowania końcówki wtryskiwacza.


Wtryskiwacze ołówkowe:


Oznakowanie oryginalnych ołówkowych wtryskiwaczy Stanadyne zawsze znajduje się na jego korpusie, w górnej części pod złączem przelewowym. Boczna listwa mocująca również jest oznakowana, ale jest  to numer roboczy, nie pozwalający na identyfikację wtryskiwacza. Składnia numery jest pięciocyfrowa, na przykład: 33705. Brak możliwości odczytania z obudowy numeru wtryskiwacza całkowicie uniemożliwia jego identyfikację.


Wtryskiwacze Common Rail:


Każdy wtryskiwacz Common Rail posiada oznakowanie z numerem fabrycznym i/lub handlowym. Większość wtryskiwaczy posiada również swój własny numer seryjny. Oznakowania wtryskiwaczy Common Rail znajdują się na obudowach wtryskiwaczy i/lun cewkach). W większości przypadków są to bardzo wyraźne napisy nie stanowiące problemów przy ich odczytaniu.

Składnia numeru fabrycznego lub handlowego na wtryskiwaczach Common Rail wygląda następująco:

- Bosch: 0 445 110 190 lub 9 896 435 020;

- Delphi: EJBR01801A lub EJDR00301Z;

- Denso: 196000-9640 lub 096500-6002

- Siemens VDO: 5WS40156 lub 5WS40149-Z.

Więcej zdjęć wtryskiwaczy oraz zdjęcia z wyższą rozdzielczością znajdują się w galerii.