ASO Wachowiak jest pierwszą i obecnie jedyną w Polsce firmą oferującą pełne naprawy wtryskiwaczy Bosch Common Rail wykonywane zgodnie z technologją firmy Bosch.

Naprawy wtryskiwaczy Delphi Common Rail z paskiem kodowym C3I oraz pompowtryskiwaczy Delphi E1 do samochodów Volvo FH-12 i FH-16 w ASO Wachowiak są już dostępne.

sprzedaż
15 styczeń 2021,  

AutoryzacjeBosch - światowy lider w dziedzinie aparatury wtryskowej silników Diesla.


Grupa Bosch jest wiodącym na świecie producentem urządzeń z zakresu techniki motoryzacyjnej, elektronarzędzi, sprzętu gospodarstwa domowego, techniki grzewczej, maszyn opakowaniowych, techniki przemysłowej.

 

   

 

Firma została założona przez Roberta Boscha w 1886 roku. Do lat 30. XX wieku zakład specjalizował się w produkcji sprzętu motoryzacyjnego, potem zaczął obejmować swoim zasięgiem nowe obszary.

W roku 1928 rozpoczęła się produkcja elektronarzędzi Bosch, w 1932 nastąpiło przejęcie Junkersa, a w 1933 zakładów Blaupunkta.

Dziś grupa Bosch jest obecna niemal na całym świecie - ma 300 filii i spółek handlowych w ponad 50 krajach, a z 292 zakładów produkcyjnych aż 228 znajduje się poza granicami Niemiec. Duże znaczenie ma również sprawna sieć dystrybucyjna i serwisowa obejmująca 13 tys. zakładów Bosch-Service w 130 krajach. Udział rynków zagranicznych w obrocie firmy jest bardzo znaczący - w 2007 roku 75 proc. obrotu osiągnięto poza granicami Niemiec.

Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną, Bosch przeznacza znaczne nakłady finansowe na działalność badawczo-rozwojową.

Obecnie w posiadaniu Boscha znajdują się prawa własności intelektualnej do 77 tysięcy patentów, zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych. Na całym świecie w działach badawczo-rozwojowych Boscha jest zatrudnionych 30 tysięcy osób. Pracują oni nie tylko nad udoskonalaniem już istniejących produktów i rozwiązań, ale także nad możliwościami technologii, które zyskają znaczenie dopiero w dalszej perspektywie.


Więcej   

 


 

Technologie i Procedury Bosch - gwarancją skuteczności napraw


Opracowane prze firmę Bosch technologie i procedury napraw aparatury wtryskowej bazują przede wszystkim na ogromnym doświadczeniu Bosch w produkcji elementów  aparatury paliwowej silników wysokoprężnych oraz umiejętnym dostosowaniu  założeń technicznych do możliwości serwisów naprawczych.

Najwyższej klasy urządzenia diagnostyczne i probiercze wsparte regularnymi szkoleniami  personelu serwisów sieci Bosch Diesel pozwala na wysoką skuteczność w wykrywaniu usterek naprawianych produktów.

Karty prób poszczególnych produktów Bosch    zawierają     dane    regulacyjne
uwzględniające naturalne zużycie podzespołów aparatury paliwowej. Pozwala to na jednoznaczne stwierdzenie sprawności technicznej całego produktu Bosch po wykonaniu jego testowania na stanowisku probierczym.

Systematyczna i regularna kontrola stanowisk probierczych w serwisach sieci Bosch Diesel  dokonywana przez  Centralę Bosch zapewnia zgodność warunków testowania produktów z wymaganiami technicznymi określonymi  poszczególnymi  kartami prób.

Opracowane i wdrożone przez Bosch procedury serwisowe stanowią kolejny filar jakości  i skuteczności usług świadczonych przez serwisy sieci Bosch Diesel.

Procedury Bosch obejmują zarówno procesy diagnostyczne, weryfikacyjne, naprawcze, jak i obsługę klienta, rozpatrywanie roszczeń reklamacyjnych oraz posprzedażowe wsparcie produktów Bosch i usług wykonanych w sieci serwisów Bosch. Właściwe działanie Bosch na rynku motoryzacyjnym odzwierciedliło się w wysokiej jego renomie wśród klientów.

 

 

 

Bosch Polska - Centralny Dystrybutor i Partner


Grupa Bosch w Polsce reprezentowana jest przez spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., BSH (Bosch Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.), Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Buderus Technika Grzewcza Sp. z o. o. W skład firmy Robert Bosch Sp. z o. o. wchodzą następujące działy branżowe: Części Samochodowe i Diagnostyka, Technika Grzewcza (Junkers), Elektronarzędzia, Systemy Zabezpieczeń oraz Układy Hamulcowe - oddział w Mirkowie. Technika Motoryzacyjna to największy dział przedsiębiorstwa w Grupie Bosch.

 

 

Sieć Bosch Service skupia w swoich ramach zarówno serwisy kompleksowo obsługujące pojazdy wszystkich marek  -  pod  nazwą Bosch Car Service, jak też serwisy specjalistyczne - pod nazwą Bosch Diesel Service i Bosch Diesel Centrum.

Bosch Diesel Centrum i Bosch Diesel Service to specjalistyczne warsztaty diagnozujące i naprawiające systemy zasilania silników wysokoprężnych w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusach. W każdym z tych serwisów jest możliwość naprawy pomp rzędowych i rozdzielaczowych zarówno z regulatorami mechanicznymi jak i EDC. Natomiast Bosch Diesel Centrum dzięki najnowocześniejszemu wyposażeniu technicznemu oferują klientom możliwość naprawy wszelkich systemów dieslowskich w tym pomp VP 29/30 i VP 44 oraz naprawę systemów wtryskowych Common Rail i pompowtryskiwaczy.


Więcej   

 


 

Współpraca z serwisami samochodowymi


Realizując założenia rozwoju sieci Bosch w zakresie napraw samochodów osobowych i dostawczych, Bosch Diesel Centrum Wachowiak  aktywnie współpracuje  z  serwisami Bosch Car Serwice i Bosch Truck Serwice.

 

 

Szczególna uwaga w tej współpracy zwracana jest na  jej aspekty techniczne i technologiczne .  Przekazanie właściwych informacji technicznych i porad technologicznych pozwala Bosch Serwisom współpracującym z ASO Diesel Wachowiak na podniesienie jakości wykonywanych usług w zakresie aparatury wtryskowej silników wysokoprężnych oraz na zwiększenie skuteczności i efektywności serwisowania pojazdów oraz na skrócenie czasu ich  diagnostyki i naprawy.

W ramach oferty  Bosch firma Wachowiak współpracuje również z serwisami zrzeszonymi w sieciach  producentów pojazdów, serwisami zrzeszonymi w różnorodnych sieciach naprawczych oraz z serwisami i warsztatami niezależnymi.

Jakość wykonywanych usług, ceny i terminy  stanowią dogodną ofertę dla każdego współpracującego z ASO Diesel Wachowiak serwisu i warsztatu naprawczego.

Wsparcie posprzedażowe towarów i usług w postaci odpowiednich instrukcji  i wskazówek dotyczących montażu podzespołów układów zasilania do silnika  często stanowią dla serwisów ważny element współpracy. Przy połączeniu z rzetelnym i  gruntownym rozpatrzeniem roszczeń reklamacyjnych  staje się on kluczem dobrej współpracy i co idzie dalej - zapełnieniem wysokiego poziomu naprawy samochodów.